AynasızDuyurularHaberlerLensler

Sony’den Full Frame FE 50mm F1.4 ZA Prime Lens

Sony Full Frame FE 50mm F1.4 ZA ön incelemesi

Sony Full Frame FE 50mm F1.4 ZA Prime Objektifi Piyasaya Sürüyor.

Tipik bir geniş diyafram açıklığına sahip bir 50mm “normal” objektif olan yeni ZEISS Planar F1.4, yüksek çözünürlük, yüksek kontrast ve istisnai genel performans sunuyor

Sony E-mount fotoğraf makinesi sistemine yönelik yeni full frame objektifi Planar T* FE 50mm F1.4 ZA’yı (model SEL50F14Z) tanıttı.

5797be4404207c1c1cc2a44fTanıtılan 50mm prime objektif, ZEISS[emoji768] markasının ayırt edici özelliklerini oluşturan etkileyici kontrast ve olağanüstü çözünürlük sunan büyük bir F1.4 maksimum diyafram açıklığına sahip. Bu istikrarlı ve güçlü özellikler, F1.4 tam diyafram açıklığında yapılan çekimler de dahil olmak üzere, tüm diyafram açıklığı ayarlarında, merkezden kenara kadar karenin tümünde kendini gösteriyor. En son teknoloji ürünü optik yapı, yüksek hassasiyetli AA (Gelişmiş Asferik) ve küresel, renk sapmasını azaltan ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam elemanların yanı sıra parlamayı ve gölgelenmeyi asgari düzeye indirerek klasik ZEISS[emoji768] netliğini oluşturan ZEISS[emoji768] T* Kaplama’ya da sahip. Ayrıca, Planar tasarımı da bozulmayı asgari seviyede tutuyor.

Sony Full Frame FE 50mm F1.4 ZA Harika Bokeh Etkisi

FE 50mm F1.4ZA objektifin büyük F1.4 maksimum diyafram açıklığı, loş ışıkta yapılan kapalı mekan, gece çekimleri ve portreler için avantaj sağlarken 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı ise, fotoğraflarda nefes kesen ‘bokeh’ efektine, yani arka planda bulanıklık elde edilmesine imkan tanıyor. Ayrıca ayarlanabilir AÇIK/KAPALI düğmeli diyafram açıklığı halkası, AF/MF odak modu düğmesi, nem ve toza dirençli tasarımı[1], objektifin fonksiyonelliğini daha da ileriye taşıyor.

Yeni objektifin, aynı zamanda, odağı hızla, hassasiyetle ve neredeyse tamamen sessiz şekilde etkin olarak kilitleyen bir daire motorlu SSM (Süpersonik Dalga Motoru) sistemi ile de donatılması özellikle video çekimlerinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir