AynasızDuyurularHaberlerLensler

Sony Full Frame E Mount Lensler Yolda Bonusumuz ise Flash

Sony, 100mm F2.8 STF G Master’ı, Full-frame 85mm F1.8 ve Kompakt Radyo Kontrollü Flash’ı Sunuyor

LAS VEGAS, 7 Şubat 2017 – Dijital görüntüleme ve dünyanın en büyük görüntü sensörü üreticisi olan Sony Electronics, bugün E serisi değiştirilebilir lens kameralarının popüler hatları için iki yeni lensi piyasaya sundu.

Sony’nin yeni lensleri, benzersiz bir STF ™ (Smooth Trans Focus) tasarımıyla nefes kesen bokeh sunmak üzere inşa edilmiş FE 100mm F2.8 STF GM OSS orta-telefoto asal lens (SEL100F28GM) ve en yeni nesil G Master Serisi’ni içeriyor. Şaşırtıcı portreler oluşturmak isteyen tüm hobi veya meraklı fotoğrafçının çantasına hoş geldin ekleyen kompakt, hafif FE 85mm F1.8 orta-telefoto asal lens (SEL85F18 modeli).

Ayrıca Sony’nin α7 tam renkli kamera serisi ile profesyonel çekimler için ideal radyo kontrollü kablosuz iletişimle yeni, güçlü, kompakt bir flaş (model HVL-F45RM) tanıttılar. www.alfaborsa.com www.studyosony.com 

 

FE 100mm F2.81 STF GM OSS Telefoto Asıl Objektif

Özel olarak tasarlanmış orta-telefoto, tam çerçeve asal lens, yeni 100mm STF, Sony’nin tüm amiral gemisi G Master serisi lenslerin sergilendiği olağanüstü çözünürlük standardını korurken gerçekten benzersiz, muhteşem ve güzel bokeh üretmek üzere üretilmiştir. Herhangi bir portre, moda, doğa veya düğün fotoğrafçısı için güçlü bir fotoğraf aracıdır.

Bu etkileyici defocus yetenekleri, yeni tasarlanmış 11-bıçak ağzı ve benzersiz bir optik apodize lens unsuruna sahip olduğu için lensin gelişmiş optik yapısı tarafından mümkün kılınıyor. Kenarlara doğru yoğunluğunu artıran nötr yoğunluklu bir filtreye benzer şekilde, apodizasyon öğesi, bir görüntüde odak dışı alanlara güzel geçiş geçişleri oluşturarak derinlik ve boyut katan son derece yumuşak, düz bokeh yaratmaktadır. Bu, nesnelerin doğal olarak göze hoş gelen bir görüntü üreten hem ön planda hem de arka planda güzelce odaklamalı unsurlara karşı öne çıkmasını sağlar. Objektif tasarımı, vinyetlerin minimum düzeyde tutulmasını ve optimum görüntü kalitesinin sağlanmasını sağlar. www.alfaborsa.com www.studyosony.com 

Buna ek olarak, yeni 100mm lens, kontrast AF ve odak düzlemi faz algılama AF’yi destekliyor ve olağanüstü hızlı ve doğru AF performansı sağlayan yüksek hassasiyetli, sessiz direkt sürücü SSM (Süper Sonik Motor) sistemine sahip. SEL100F28GM, dahili bir makro anahtarlama halkası, dahili Optik SteadyShot ™ görüntü sabitleme sistemi, özelleştirilebilir bir odaklama tutma düğmesi, AF / MF anahtarı, diyafram halkası ve daha fazlası ile 0.25x’e kadar yakın çekim olanağı da sunar. Toza ve rutubete karşı dayanıklıdır. www.alfaborsa.com www.studyosony.com 

FE 85mm F1.8 Telefoto Asıl Objektif

Yeni 85mm F1.8 orta-telefoto asal lens, çalışan profesyonellerden tam renkli ya da APS-C kameralara adım atmış ortaya çıkan meraklılara kadar çeşitli Sony fotoğraf makinesi sahipleri için çok yönlü, hafif ve kompakt bir telefoto asal lens çözümü sunuyor ilk kez. Geniş F1.8 diyaframı ile 85mm odak uzaklık değerinden ve F1.8 maksimum diyafram açıklığından yararlanan yumuşak zemin odak çözme yeteneğine sahip etkileyici, olağanüstü keskin portreler üretebilir.

Yeni asal mercek, pürüzsüz, doğal görünen bokehayı sağlayan, 9-sarımlı dairesel açıklık mekanizması ve hızlı, hassas ve sessiz netleme için çift doğrusal bir motor sistemi sunar. Ayrıca, popüler Eye AF özelliği gibi kamera gövdesindeki işlevlerle birlikte özelleştirilebilen ve atanabilen bir odak tutma düğmesi de bulunuyor. Pürüzsüz, hassas odak halkası ve AF / MF anahtarı da var ve objektif aynı zamanda toz ve neme karşı dayanıklı.

 

 

 

 

 

Yeni Kompakt Radyo Kontrollü Flaş

Sony’nin yeni HVL-F45RM flaşı, mevcut kablosuz uzaktan kumanda FA-WRC1M ve alıcı FA-WRR1 ile kombine edildiğinde, büyüyen sistemin telsiz kontrollü aydınlatma sistemi özelliklerini geliştirir ve kompakt bir profesyonel çekim çözümü sunar.

Tam çerçeve α7 modelleri de dahil Sony’nin E-mount kamera serisinin kompakt gövdelerini tamamlamak üzere tasarlanan yeni flaş, GN45 kadar geniş bir aydınlatma çıkışı üretiyor. Bu, sıçrama lambası veya yüksek hızlı senkronizasyon (HSS) flaşı ile çekim yaparken bile yeterli ışıklandırmayı sağlar. HVL-F45RM’nin radyo özellikleri, 30m (yaklaşık 98 fit5) a kadar bir verici veya alıcı olarak kullanılmasına olanak tanır ve birden çok yanıp sönen yaratıcı aydınlatma için ideal bir uyum sağlar. Buna ek olarak, optik flaş sistemlerinin aksine, radyo kontrollü yanıp sönmeler, parlak güneş ışığının sinyal iletiminde ve kontrolünde olduğu etkileri en aza indirirken, düzgün çalışması için bileşenler arasında doğrudan görüş hattı gerektirmez.

HVL-F45RM flaşı, 210 darbeye kadar etkileyici bir pil ömrüne sahiptir ve çok yönlülüğü en üst düzeye çıkarmak için dikey olarak 150o, yatay olarak 360o ve aşağıya 8o’ya kadar eğilebilir. Kullanılabilirlik, yeni, geniş, parlak ve görünür LCD ekran, LED ışığı, toz ve neme dayanıklı tasarım ve Sony’nin en yeni kamera sistemlerini taklit eden yenilenmiş bir menü sistemi ile en üst düzeye çıkartıldı.

 

Fiyatlandırma 

Ürünlerin Türkiye fiyatları ise şu şekilde olacak ve Haziran ayında www.studyosony.com da satışa sunulacaktır.

Yeni FE 100mm F2.8 STF OSS GM Telefoto Lens 6.000TL
Yeni FE 85mm F1.8 Orta Telefoto Lens 2.500TL
Yeni HVL-F45RM flaş 1.250TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir