Alpha Dedikoduİncelemeler

Dünyanın En Küçük Full Frame Aynasız Fotoğraf Makinesi Sony RX1

Sony Alpha 99 un tanıtımı yapılmadan önce ilk görüntülerinin ortaya çıkmasından sonra photoprice.ca ve sonyalpharumors.com da Sony’nin yeni ürünü Sony RX1’in de ilk görütüleri piyasaya sızdı.

35mm CMOS sensörün kullanıldığı Sony RX1 modeli, kullanıcılara tam kare (full frame) fotoğraf çekme olanağı sağlıyor. Yalnız bir farkla. Sony RX1 diğer SLT-SLR ve NEX lerde olduğu gibi değişken objektifli değil. 35mm Carl Zeis lens ile piyasaya çıkıyor. Bir çok forum ve paylaşım sitelerinde Sony kullanıcıları daha ürün çıkmadan bu ürünün bir sonraki modelinin değiştirilebilir objektifli olmasını istiyor.

 

 

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Sony RX1’e ait olan görüntüler Sony tarafından resmi olarak yayınlanmamış görüntüler olduğu için ve henüz tanıtımı yapılmadığı için, makinenin özelliklerinden tam olarak söz etmek mümkün olmasada aşağıdaki özellikleri barındıracağı tahmin edilmekte.

 

 

 

RX1 için tahmin edilen bazı özellikler:
– Sony Alpha SLT-A99′da yeralacak algılayıcının bir benzeri ya da aynısı
– 24 milyon piksel kayıt
– 14bit RAW
– ISO100-25600
– Magnezyum gövde
– AVCHD 2.0
– 3 inç LCD ekran
– Zeiss Sonnar T* 2/35 sabit objektif

 

 

 

 

Sony’nin büyük bir başarısı olarak kabul edilen büyük bir sensör ve hızlı bir lensi küçük gövdeye sığdırdığı RX100 modelinden sonra RX1 kullanıcılar tarafından merakla beklenmekte.

Tahminlere göre bu bekleyiş 2799$ lık fiyatla pazara çıktıktan sonra bitecek.

 

 

 

Birazda Sony RX1 in boyutlarını diğer markalar ile karşılaştıralım. Aşağıda 50mm lensi ile Leica M9 ve Canon 5D Mark III gövde ile karşılaştırmasını görebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir